KABLOSUZ BARKOD OKUYUCU NEDİR?

Kablosuz barkod okuyucular genelde bilgisayara kablolu okuyucular gibi klavye, seri, usb bağlantılıdırlar. Bu okuyucuların alıcıları bilgisayara bağlıdır. Okuyucunun kendisi ise kablosuzdur. Bu okuyucular genelde bluetooth ve radyo frekanslı okuyucular olmaktadır. Fakat bu okuyucularında belirli haberleşme mesafeleri bulunmaktadır.

Ürün okuma işlemi sırasında hareket halinde olma gerekliliği varsa, kablosuz barkod okuyucu ürünleri tercih edebilirsiniz. Okuma mesafesi özelliği, kablosuz barkod okuyucunun maksimum ne kadar mesafeden barkod okuyabildiğini belirtir. Kablosuz barkod okuma mesafesi 70-100 mm, 20-510 mm, 1 metre ve üzeri çeşitli barkod okuyucu ürünleri bulunur

Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kablolu barkod okuyucu, çalışanların elinden düşürmediği, çok sık kullanılan bir üründür. Sürekli kullanılan cihazın çabuk bozulmaması, düşme, çarpma vb. olumsuz durumlara dayanıklı olması kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına bağlıdır. Barkod okuyucu ürünlerinde öne çıkan belli başlı özellikler bulunur. Marka ile başlayalım, satın alacağınız barkod okuyucunun güvenilir marka ürünü olduğundan emin olun. Güvenilir marka ürünü barkod okuyucular, uzun ömürlü kullanım sunar ve başınızı ağrıtmaz uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR